Använda sig av:
Maskinhandtag KMH-100-BL för industriskåp, produktionsanläggning, maskinteknik.
Den inre ytan på det industriella handtaget är rundad för att underlätta enkel och snabb greppning.
Locken är ordentligt fastsatta för att förhindra att de faller.
De högkvalitativa KMH-100-BL-handtagen är idealiska för:
- Industriskåp
- Tillverkningsanläggningen
- maskinteknik
- Kontorsmöbler
- Medicinsk
- Elektrisk apparat
Material:
- De högkvalitativa handtagen KMH-100-BL är gjorda av fast zinklegering (ZDC)
Yta:
- Förkromad, satinmatt
Hopsättning:
- Fästet görs med sexkantsskruv M5 eller M5-skruvar med platt huvudskruv (ingår ej)
- För installation måste två hål för monteringsskruvarna förborras på framsidan med avståndet (P) 100 mm (3-15/16″) (för mer information se
monteringsritning
Egenskaper:
- Vikt: 164g
- Lastkapacitet: 500 N (51,1 kp)
- Storlek: 125 mm (5 tum)
- Inre höjd på greppytan: 30 mm (1-3/16″)
- Ergonomisk
- Fast
- Robust
- Tillverkad av zinklegering (ZDC)
- Förkromad, satinmatt
- Hög märkeskvalitet av Sugatsune / LAMP®
Mått:
För ytterligare mått och detaljer se teknisk ritning .
- Enhetens handtags längd (L): 125 mm (4-59/64 ”)
- Höjd: 40 mm (1-37/64″)
- Avstånd mellan monteringshål (P): 100 mm (3-15/16″)
- Material tjocklek: 16 mm (5/8 ”) x 10 mm (25/64 ”)