4 robusta möbeljusteringar, lastkapacitet: 600 kg (1323 lbs), yta: svart, ⌀25 mm (63/64″), version: standard, B571-25-BK. Justerbar fot för bordsben, möbelben, skåpfötter och mycket mer, av Kojima (Japan)
I lager
Beskrivning
Robust möbeljusterare i fyra delar, gjord av robust polyacetal (POM), yta: svart, B571-25-BK, diameter: ⌀25 mm (63/64″), version: standard, lastkapacitet: 600 kg
Använda sig av:
Justerbar fot för bordsben, möbelben, skåpfötter och mycket mer.
Robust möbeljusterare, B571-25-BK, diameter: ⌀25 mm, från Kojima, lastkapacitet: 600 kg (1323 lbs), svart, version: standard. Applikationsexempel på skåpet
Den monteras på ytan och kräver därför ingen tidskrävande fräsning eller bearbetning av möblerna.
Justeringsområdet på 5 mm hjälper till att kompensera för små ojämnheter i golvet och håller möblerna stabilt i linje.
Robust möbeljusterare, B571-25-BK, diameter: ⌀25 mm, från Kojima, lastkapacitet: 600 kg (1323 lbs), svart, version: standard. Applikationsexempel vid bordet
Tack vare sin kompakta design med ⌀25 mm (63/64″), passar B571-25-BK justerbar fot väl med bordsben, skåpfötter, socklar och små möbelkonstruktioner.
Detta föremål är standardversionen.
Robust möbeljusterare, B571-25-BK, diameter: ⌀25 mm, från Kojima, lastkapacitet: 600 kg (1323 lbs), svart, version: standard. Finns i 2 ytfärger, i 3 diametrar och i 3 finishar
De högkvalitativa B571-25-BK möbeljusterarna är idealiska för bland annat:
  • Bord
  • skåp
  • Sofa
  • Hyllfötter
  • Hylsa
  • Små möbler
  • Inbyggda möbler
  • Ben
  • möbelben
  • Kabinettfötter
Material:
  • B571-25-BK möbelställen är gjorda av robust polyacetal (POM)
Yta:
  • svart
  • Svarta ytor kan användas i olika rum, vare sig det är köket, vardagsrummet eller kontoret
Hopsättning:
  • Fästningen görs med pan-huvudskruv ⌀3,5 mm skruvar (ej medräknade)
  • B571-25-BK justerbara fot har två monteringshål med 10 mm (25/64 tommur) mellanrum. Monteringshålen har en diameter på ⌀0
Robust möbeljusterare, B571-25-BK, diameter: ⌀25 mm, från Kojima, lastkapacitet: 600 kg (1323 lbs), svart, version: standard. Monteringsritning
Egenskaper:
  • Version: Standard
  • Vikt: 7g
  • Lastkapacitet (lastkapacitet): 600 kg (1323 lbs) – för 4 stycken
  • Diameter: ⌀25 mm (63/64″)
  • Finns i två ytfärger: vitt och svart
  • Finns i 3 diametrar: ⌀ 19 mm, ⌀ 25 mm och ⌀ 40 mm
  • Finns i 3 versioner: standard, med tvärsänkning och filtdyna
  • Enkel installation, stabil
  • För inomhusbruk
  • Ytmonterad montering utan bearbetning av trädelen
  • Justeringsområde: 5 mm (13/64″)
  • Lämplig för små och svåråtkomliga monteringsområden
  • svart
  • robust, lätt
  • Hög märkeskvalitet från Kojima (Japan)
För fler mått och detaljer , se teknisk ritning.
Måtten:
  • Diametern på möbeljusteringen: ⌀25 mm (63/64″)
  • Höjd: 10 mm (25/64″)
  • Bredd: 10 mm (25/64″)
  • Justerbar lockhöjd: 13 mm (33/64″)
Robust möbeljusterare, B571-25-BK, diameter: ⌀25 mm, från Kojima, lastkapacitet: 600 kg (1323 lbs), svart, version: standard. Teknisk ritning
Ingår:
  • 4 delar: Möbeljusterare B571-25-BK tilldelad av robust polyacetal, svart, 25 mm (63/64″), version: Standard